REKLAMA

Samorząd

Czas na emeryturę

Opublikowano 20 kwietnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Mówi rządzący od 42 lat gminą Żagań Tomasz Niesłuchowski.

Niesłuchowski informacją o odejściu na emeryturę, do której prawa nabył już w ubiegłym roku, podzielił się z mieszkańcami Bożnowa na spotkaniu w czwartek, 12 kwietnia.

– Ludzie nie są niezastąpieni. Czas odejść na zasłużoną emeryturę – oświadczył T. Niesłuchowski (68 l.). 

Przyznaje, że chce poświęcić więcej czasu rodzinie, szczególnie chorej matce.

– Zdrowie ma się tylko jedno. Gdybym był o 20 lat młodszy, to pewnie bym chciał jeszcze dużo dobrego zrobić dla gminy – powiedział „Regionalnej”, na co dzień mieszkaniec Bukowiny Bobrzańskiej.  – Zostawiam gminę bez długu, w dobrej kondycji.

Przypomnijmy, Niesłuchowski rządzi gminą wiejską Żagań od 1976 roku. Rządy obejmował jako naczelnik gminy, od 1989 roku jest wójtem. Od jego imienia nazwę otrzymało Tomaszowo, była baza wojsk radzieckich, która w latach 90. została zasiedlona przez mieszkańców powiatu żagańskiego. 

W kuluarach mówi się, że Niesłuchowski namaści na swojego następcę Henryka Janowicza, obecnie starostę żagańskiego i mieszkańca Jelenina. Obaj panowie już szykują tournée po gminie.

– Startu oficjalnie jeszcze nie potwierdzam. Proszę o cierpliwość – mówi H. Janowicz, który z Niesłuchowskim przegrał walkę o stołek wójta cztery lata temu. 

Chrapkę na fotel wójta mają również Leszek Ochrymczuk, radny gminy oraz Piotr Kowalski, szef ŻTBS w Żaganiu.

Napisz komentarz »