REKLAMA

Samorząd

Lubię wyzwania

Opublikowano 20 kwietnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Mówi Piotr Kowalski, prezes spółki Żagańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, który ogłosił (17.04. ), że marzy mu się stołek wójta gminy Żagań.

P. Kowalski (56 l.) obecnie jako prezes spółki zarabia ok. 8 tys. zł. Gdyby został wójtem, miałby o 4,5 tys. zł więcej (jeśli nowa Rada Gminy utrzyma  maksymalne wynagrodzenie – przyp. red.).

 – Lubię wyzwania. Będę kandydował na wójta z poparciem aż trzech żagańskich stowarzyszeń, Ruchu Mieszkańców, FZG Ludzi oraz Nasze Miasto – Nasz Powiat – pochwalił się na wtorkowej konferencji prasowej, którą zwołał pod… drzwiami Urzędu Gminy.  – Znam gminę jak własną kieszeń. 13 lat pracowałem w szkole w Jeleninie, jako dyrektor i nauczyciel wychowania fizycznego, 5 lat mieszkałem w podżagańskim Tomaszowie. Znam problemy mieszkańców gminy.

Kowalski był m.in. dyrektorem żagańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, kierownikiem Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Iłowej i wiceburmistrzem Żagania. Dziś podkreśla, że ma już zgodę na start od burmistrza Żagania. – Teraz współpraca gminy z miastem kuleje. Są spory i waśnie. Czas je skończyć – mówi.

Napisz komentarz »