REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Parkomat zżera pieniądze

Opublikowano 20 kwietnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Pobiera pieniądze, ale nie wydaje biletów. Parkomat na placu Słowiańskim w Żaganiu często lubi mieć awarię.

We wtorkowy ranek, 17 kwietnia, do redakcji zgłosiło się kilka rozżalonych osób. Poskarżyły się na parkomat, który nie wydał im biletu parkingowego. Mimo że wrzucili bilon.

Pan Ludwik przyjechał z żoną do Żagania ze Szprotawy. Zaparkował na placu Słowiańskim.

– Poszedłem do najbliższego automatu, aby kupić bilet na 30 minut – mówi. – Wrzuciłem złotówkę, ale maszyna nie wydrukowała mi biletu. Wrzuciłem kolejną i dalej nic. W końcu wkurzyłem się i przyszedłem do „Regionalnej”, aby opisała tę sprawę. Jeśli urzędnicy pobierają pieniądze za parking, to niech od czasu do czasu sprawdzają sprzęt.

– Ten parkomat ma awarię nie pierwszy raz – dodaje pan Ryszard, który chciał kupić bilet tuż po panu Ludwiku i mimo że wrzucił złotówkę, nie dostał go. 

Joanna Brożyna z Miejskiego Zakładu Komunikacji (administratora płatnej strefy parkowania) tłumaczy, że parkomat miał chwilową awarię.

– Zaraz po interwencji mieszkańców wysłaliśmy na plac pracownika, aby naprawił maszynę. Automat blokuje się, gdy ludzie wrzucają do niego nieodpowiednie monety, np. jedno czy dwugroszówki – mówi. – Nie zawsze jest tak, że nie wydaje pieniędzy z powrotem, gdy nie wydrukuje biletu. Czasami trzeba chwilę poczekać, aż bilon wypadnie. Gdyby jednak awaria się powtórzyła, najlepiej zadzwonić do spółki MZK, numer jest podany na parkomacie i chwilę poczekać na naszego pracownika.

Napisz komentarz »