REKLAMA

Sport

Wszyscy na derby!

Opublikowano 20 kwietnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Czy Marcin Jankowski strzeli swoją 25. bramkę dla Czarnych w tym sezonie? A może Dariusz Piechowiak zdobędzie 10. gola dla Promienia? Wielkie piłkarskie derby Regionalnej już w sobotę, 21 kwietnia, na stadionie przy ul. Karpińskiego w Żaganiu.

Czarni podejmą żarski Promień o godz. 17.00. Mecz piłkarze rozegrają na starym stadionie żagańskiego klubu, przy ul. Karpińskiego, z powodu remontu murawy na Arenie. Jesienią Promień u siebie zremisował z żaganianami 1:1. Jak będzie w wiosennym rewanżu?

– Po słabszych ostatnich meczach chcemy wygrać w Żaganiu. Przy Karpińskiego grałem w Czarnych przez długi czas i mam sentyment do tego stadionu – mówi Dariusz Piechowiak, lider Promienia. – W Żaganiu zagramy bez pauzującego za kartki Piotra Czarnoty.

– Derby rządzą się swoimi prawami. Najważniejsze, aby było fajne widowisko. W ostatnich latach albo remisowaliśmy, albo przegrywaliśmy z Promieniem. Czas na zwycięstwo – deklaruje Sebastian Horodyski, trener Czarnych. – Jeśli nie popełnimy takich błędów, jak z Cariną Gubinem, jest szansa na trzy punkty.  

Napisz komentarz »