REKLAMA

Kronika policyjna

Pędzili po śliskiej drodze

Opublikowano 20 kwietnia 2018, autor: bj

Śliska drga i za szybka jazda to prawdopodobne przyczyny wypadku skody fabia, którą jechała czwórka nastolatków. 15-letnia dziewczyna trafiła do szpitala w Zielonej Górze.

Było ślisko, a kierowca jechał zbyt szybko – w efekcie auto wjechało wprost w drzewo. Wszystko działo się w piątkowy (13.04.) wieczór, 150 metrów przed tablicą miejscowości Jabłoniec (gm. Jasień), na drodze z Jasienia. Za kółkiem skody siedział 19-letni chłopak, mieszkaniec powiatu żarskiego.

– Jechał z pasażerami w kierunku Jasienia. Na łuku drogi nie zapanował nad autem na śliskiej nawierzchni i uderzył w drzewo – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Pomagali strażacy

Na miejsce dotarły dwa zastępy strażaków z Lubska i jeden OSP w Jasieniu.

– Wszyscy poszkodowani wysiedli z samochodu o własnych siłach, jedna z nich miała rozcięty policzek i natychmiast została opatrzona przez strażaków – informuje mł. asp. Paweł Brela z żarskiej komendy PSP.

Kierowca i dwójka pasażerów, czyli 16-letnia dziewczyna oraz 19-latek (oboje są mieszkańcami powiatu żarskiego), nie odnieśli obrażeń. Natomiast 15-letnia mieszkanka Żar, która siedziała obok kierowcy, została przewieziona do Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze.

Kierowca był trzeźwy. – Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczynę wypadku – dodaje A. Berestecka.

Napisz komentarz »