REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Fabryczna pod młotek

Opublikowano 20 kwietnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Nie było chętnych na kupno 10 działek z halami produkcyjnymi, magazynami, kotłownią, drogą asfaltową i portiernią przy ul. Fabrycznej w Żaganiu, o łącznej wartości 2,8 mln zł. Majątek firmy AB Projekt licytuje komornik.

Pierwsze dwie licytacje w Sądzie Rejonowym, w poniedziałek, 16 kwietnia, nie doszły do skutku. W pierwszej licytacji pod młotek wyznaczono 9 działek z zabudowaniami produkcyjno-magazynowymi i drogą asfaltową, w drugiej – jedną działkę z budynkami produkcyjnymi, kotłownią, portiernią, trafostacją i magazynami.

– Nieruchomości przy ul. Fabrycznej licytujemy na wniosek trzech wierzycieli spółki AB Projekt z Poznania – informuje komornik, Stanisława Stachura.

Spółka AB Projekt to dawna Sunset Textile, producent w branży odzieżowej. Ma długi wobec Starostwa Powiatowego w Żaganiu, a także kontrahentów – spółek ze swojej branży, Kreator z Torunia i Hako z Warszawy. Ich przedstawiciele byli obecni na licytacji.

 – Dług spółki z ul. Fabrycznej wynosi ok. 50 tys. zł. Dotyczy niepłaconych od lat podatków. Mimo wielu rozmów, spółka go nie uiściła, a my jej tego nie zamierzaliśmy podarować, stąd wniosek o egzekucję długu – mówi starosta Henryk Janowicz.

Obecnie część budynków przy ul. Fabrycznej jest w użytku. Spółka AB Projekt podnajmuje je Zakładowi Produkcyjnemu 9 Maja, który zatrudnia ok. 150 osób przy produkcji materiałów odzieżowych.

Druga licytacja odbędzie się już 7 maja.

Napisz komentarz »