REKLAMA

Kultura, Oświata

Najlepsi ślusarze

Opublikowano 20 kwietnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

O tytuł najlepszego ślusarza ziemi lubuskiej uczniowie z województwa rywalizowali w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie.

Drugie miejsce w 20. Wojewódzkim Konkursie o Tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej, który co roku organizuje Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie, zajęli ex aequo: Przemysław Lis z Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie oraz Grzegorz Zołotucha z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z  Żar. Trzecie miejsce przypadło Kamilowi Proskiemu z ZSZ w Szprotawie, ubiegłorocznemu zwycięzcy konkursu. Wygrał Bartosz Nitecki  ze Świebodzina.

Uczniowie szkół z sześciu szkół województwa lubuskiego o profilu mechanicznym najpierw zmierzyli się z testem, w którym musieli odpowiedzieć na 40 pytań, a następnie w części praktycznej musieli wykonać metalowy element według rysunku. Liczyła się dokładność i estetyka.

Najlepsi otrzymali w nagrodę elektronarzędzia.

W rywalizacji drużynowej wygrał  Zespół Szkół Zawodowych w Szprotawie, na drugim miejscu uplasowało się Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach, a na trzecim – Powiatowy Zespół Szkół w Świebodzinie.

Napisz komentarz »