REKLAMA

Kultura, Oświata

Tańczyli dla Wojtka

Opublikowano 20 kwietnia 2018, autor: jb

15 tys. 314,82 zł i 40 euro uzbierali organizatorzy charytatywnego maratonu zumby dla Wojtka Gałki w Małomicach (sobota, 14.04.).

Wojtek choruje na białaczkę limfoblastyczną, leży w szpitalu we Wrocławiu. Są z nim rodzice. Na zumbę przyjechać nie mogli, ale Wojtek oglądał ją przez internet.

Zajęcia zumby i fitness przez trzy godziny prowadziło ośmiu instruktorów, pokazy sprzętu i ratownictwa przygotowali strażacy. Każdy mógł zarejestrować się jako dawca szpiku. Organizatorzy zebrali dla Wojtka 15 tys. 314,82 zł. Z tej puli 5 tys. 900 zł to suma z licytacji gadżetów.

– Kwota, którą uzbieraliśmy, jest rekordowa ze wszystkich imprez charytatywnych, które do tej pory były w Małomicach. Poprzedni rekord również należał do Wojtka, podczas koncertu w marcu uzbieraliśmy dla niego ponad 8 tys. zł. W akcję zaangażowało się także wielu mieszkańców Śliwnika, gdzie mieszka Wojtek. Wszystkim im dziękuję, szczególnie Piotrowi Staniaszkowi i Tomaszowi Długoszowi – mówi Ewa Świechowska, jedna z organizatorek maratonu.

Napisz komentarz »