Gozdnica na tarczy

Opublikowano 20 kwietnia 2018, autor: jb

Choć zaczęli od prowadzenia, piłkarze Budowlanych Gozdnica musieli uznać wyższość rywali z Kwisy Trzebów. Na własnym boisku przegrali 2:3 (sobota, 14.04.).

Gozdniczanie w rundzie jesiennej pokonali Trzebów 3:2, ale początek rundy wiosennej nie jest dla nich udany. Po przegranej z Mirostowiczanką Mirostowice 2:6 na wyjeździe, kolejny mecz przegrali na własnym boisku.

Budowlani mieli szansę na szybkie prowadzenie już w pierwszej minucie, ale do bramki nie trafił Gracjan Olszewski. Nadrobił błąd w 27. minucie, zdobywając pierwszą bramkę. Drużyna z Trzebowa wyrównała jednak  już 5 minut później, gdy na 1:1 trafił Rafał Urbański. Kolejne bramki padły w drugiej połowie. Na prowadzenie dla Kwisy trafił Bartłomiej Ziemkiewicz w 67. minucie, kolejne trafienie Paweł Śliwiński dołożył niespełna 10 minut później. Gozdniczanie próbowali odrobić straty, ale udało im się strzelić jeszcze tylko jednego gola. Wynik na 2:3 ustanowił G. Olszewski w 77. minucie.

Po zwycięstwie w Gozdnicy Kwisa awansowała na 3. miejsce w tabeli klasy A. Kolejny mecz rozegra u siebie z Piastem Lubanice (sobota, 21.04.).