REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Skok na salon gier

Opublikowano 13 kwietnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Dwóch zamaskowanych mężczyzn, z czaszkami na kominiarkach, napadło na salon gier w Szprotawie.

Skok na punkt z dwoma maszynami do gier hazardowych miał miejsce w nocy z 10 na 11 kwietnia. Zamaskowani mężczyźni wpadli do niewielkiego salonu przy ul. Krasińskiego, próbując opróżnić maszyny z pieniędzy. Nie udało się im.

– Wyrwali pracownicy salonu telefon komórkowy, po czym zbiegli z lokalu, odjeżdżając busem na francuskich numerach rejestracyjnych – informuje sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań. – Obaj zostali zatrzymani na terenie powiatu żarskiego.

„Regionalna” ustaliła, że napastników mogło być więcej. Spłoszył ich krzyk pracownicy, która zaczęła wołać „ratunku”. Na pomoc przybiegli jej mieszkańcy ul. Krasińskiego.

 – Usłyszałam krzyk kobiety, więc obudziłam syna i razem ruszyliśmy zobaczyć, co się dzieje. W salonie zastaliśmy powalony automat do gier, wyłączony z prądu – mówi. – Jeden z napastników w kominiarce, z trupią czaszką, rzucał się do syna. Na szczęście, skończyło się tylko na groźbach. Spłoszeni mężczyźni szybko wybiegli z salonu, po czym odjechali busem, w którym siedzieli ich kompani.

Policja zrobiła blokady dróg. Napastników zatrzymano na terenie powiatu żarskiego, kilka godzin po napadzie. To mieszkańcy powiatu żagańskiego i żarskiego.

– Zostali zatrzymani do wyjaśnienia – dodaje rzeczniczka policji.

Napisz komentarz »