REKLAMA

Samorząd

Wyżerka w ratuszu

Opublikowano 13 kwietnia 2018, autor: Norbert Królik

55 tys. zł Urząd Miasta w Żarach wydał w 2017 roku na usługi cateringowe. W styczniu i lutym tego roku – kolejne 10 tys. zł.

Ratusz czy bar? – pytają mieszkańcy Żar.

– Zaczepiają mnie na ulicy ludzie i pytają, czy pani burmistrz zrobiła bar z ratusza, bo ciągle pod urzędem stoją samochody z cateringiem – mówi Piotr Czerwiński, radny SLD.

W urzędzie goszczą się suto. W ubiegłym roku na usługi cateringowe urzędnicy wydali 55 tys. zł. Tylko w styczniu i lutym tego roku – kolejne 10 tys. zł. Za takie pieniądze w jednym z popularnych żarskich barów można kupić w abonamencie ponad 6 tys. obiadów.

 

Publiczne wydaje się inaczej

– Jak ktoś wydaje prywatne pieniądze, to złotówkę ogląda trzy razy. Jak widać, pieniądze publiczne w Żarach wydawane są inaczej – uważa Edyta Gajda, radna TiM.

– Myślę, że ta kwota jak na Żary jest do przyjęcia. Pieniądze były wydatkowane przy okazji spotkań pani burmistrz z różnymi grupami społecznymi – mówi Zbigniew Żychowski, radny Forum Samorządowego, z którego wywodzi się Danuta Madej, burmistrz Żar.

 

Za dużo przejadają

Pieniądze, które urzędnicy wydali na catering, wystarczyłyby na wykarmienie wszystkich korzystających w Żarach ze stołówki charytatywnej przez 4 miesiące.

Na jedzenie w ratuszu poszło też więcej niż urzędnicy przeznaczają na dofinansowanie ferii zimowych dla dzieci. W tym roku na ten cel dali 40 tys. zł z pieniędzy do walki z alkoholizmem.

– Gdy ciągle słyszymy, że nie ma pieniędzy w budżecie na inne cele, to ta kwota wydaje się bardzo wysoka. Nas radnych nie informuje się, dla kogo robi się te cateringi. Uważam, że za dużo pieniędzy jest przejadanych w urzędzie. Mnie na takie imprezy nikt nie zapraszał – mówi Lucyna Grzybowicz, radna SLD.

komentarz »
  1. Żaranin 20 kwietnia 2018 16:40 - Odpowiedź

    Ciekawe jakie wydatki są w spółkach nadzorowanych przez Urząd Miasta?
    Czy ktoś je nadzoruje i weryfikuje w Urzędzie Miasta?
    Z artykułu wynika, że Pani Burmistrz rządzi chyba niezbyt rozsądnie.

Napisz komentarz »