REKLAMA

Kronika policyjna

Zastępca komendanta

Opublikowano 13 kwietnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Komendant żagańskiej policji ma swojego zastępcę. To podinsp. Jacek Banc, który ostatnie 23 lata przepracował w głogowskiej policji.

J. Banc (45 l.) służbę w policji pełni od 27 lat. Jest absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Wcześniej ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Posiada również wykształcenie podyplomowe w zakresie studiów menedżerskich uzyskane na wydziale zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

– Zaczynał od pracy w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie, z którą był związany przez prawie 23 lata. Funkcje kierownicze sprawuje od 2007 roku, kiedy to został zastępcą naczelnika wydziału dochodzeniowo-śledczego głogowskiej jednostki – informuje sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań. – Siedem lat temu został naczelnikiem tego wydziału.

W żagańskiej komendzie J. Banc będzie zastępcą komendanta, mł. insp. Daniela Gotthardta. Będzie odpowiedzialny głównie za pion kryminalny i dochodzeniowo-śledczy. Jego żona Magdalena – również policjantka – jest naczelnikiem wydziału ruchu drogowego KPP w Głogowie.

Napisz komentarz »