REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Co zrobił z odpadami?

Opublikowano 13 kwietnia 2018, autor: Norbert Królik

W czwartek (12.04.) minął termin na wywiezienie odpadów z dzikiego wysypiska, które urządził sobie w lesie w okolicy Drozdowa jeden z żarskich przedsiębiorców. Urzędnicy z gminy sprawdzą, czy je zakopał, czy wywiózł.

– Teren wygląda na wyrównany. Zniknęły też hałdy odpadów znajdujące się po bokach drogi. Będziemy sprawdzać, czy odpady zostały wywiezione, czy tylko przykryte warstwą ziemi – mówi Paulina Kowalska, odpowiedzialna za gospodarkę odpadami w Urzędzie Gminy Żary.

Postępowanie w sprawie nielegalnego wyrzucenia odpadów prowadzi również żarska policja. Sprawcę wskazali urzędnicy w zawiadomieniu złożonym przez gminę Żary.

– Policja wyznaczyła termin przesłuchania wskazanego sprawcy. W związku z tym, że postępowanie jeszcze się nie zakończyło, nikt nie został ukarany. Gromadzony jest materiał dowodowy – mówi nadkom. Sylwia Rupieta z żarskiej policji.

W odpadach wywożonych na nielegalne wysypisko znajdował się zmieszany gruz, złom, nadpalone drewno, plastik i fragmenty nadpalonych gazet.

Napisz komentarz »