REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Nie wąchaj tych perfum!

Opublikowano 13 kwietnia 2018, autor: Justyna Bareła

Chodzą po domach i wpychają perfumy do sprzedania. Kto je powąchał, mdlał, a złodzieje okradali mieszanie.

Od niedzieli, 8.04., mieszkańcy Witkowa i okolic poszukują oszustów. „Uważajcie, bo chodzą po domach i sprzedają perfumy. Osoba, która powącha, mdleje, a oni okradają mieszkanie. Nie wpuszczać i nie wąchać. Wczoraj u nas byli!!!” taką wiadomość przesyłali sobie przez Internet mieszkańcy Witkowa.

– Sprawa jest głośna. Wydzwaniali za mną mieszkańcy m.in. sąsiednich Siecieborzyc, radni – mówi sołtys Sylwester Michalak.

O omdleniach mówi cała wieś.

– Od znajomych w Kocinie (gm. Żagań) dowiedziałem się, że takie rzeczy się dzieją. Kto by pomyślał, że ktoś wykombinuje taki sposób kradzieży – mówi pan Andrzej.

– Z listonoszem rozmawialiśmy, że trzeba ludziom mówić, żeby byli ostrożni. Jest ciepło, coraz więcej ludzi wychodzi z domów, trzeba uważać, kogo się wpuszcza. Tyle się już słyszy o kradzieżach na wnuczka i podobne, to teraz może być wersja na perfumy – przyznaje Stanisław Wilczyński.

– U mnie dwóch podejrzanych typów było. Chcieli mi sprzedać piłę spalinową. Jak powiedziałem, że mam, od razu chcieli, żebym pokazał, gdzie ją mam. Chyba tylko po to, żeby w nocy przyjść ją ukraść. Pogoniłem ich – dodaje pan Józef.

 Bądź czujny!

– Kradzież na oferowanie sprzedaży perfum to sytuacja znana w całym kraju. Mieszkańcy zawsze powinni mieć się na baczności, zanim wpuszczą obcą osobę do domu – mówi sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP w Żaganiu.

Napisz komentarz »