REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Nie ma trupa, to nie ma morderstwa

Opublikowano 13 kwietnia 2018, autor: jb

Wszystko sprzysięgło się przeciw wójtowi. Nie dość, że prokuratorzy i agenci z CBA odrzucili wszystkie jego donosy, to jeszcze teraz ktoś ukradł mu dowody rzeczowe. Spore. Długie na kilkadziesiąt metrów. Ale i sprawa jest poważna – tak mówi detektywistyczny nos wójta.

Gdy Wojciech Olszewski został najpierw komisarzem (w 2014 r.), a potem wójtem gminy Wymiarki, za punkt honoru wziął sobie zlustrowanie sprawy odwiertów, które w gminie robiono w 2012 i 2013 roku, żeby znaleźć dodatkowe źródła wody.

– Z gminnej kasy poszło wówczas około 300 tys. zł na odwierty, które nie były wykonane zgodnie z prawem. Nie było na nie dokumentacji, nie wiadomo, gdzie były robione – przekonuje wójt.

Nad sprawą wójt się srogo napracował, trwa to już blisko 4 lata. Na jego polecenie urzędnicy przewertowali już wszystkie dokumenty, rozpytywali mieszkańców, co kto widział. Prawnik Urzędu Gminy słał do rożnych instytucji kolejne pisma. A wójt razem z radnymi wybrał się w teren, żeby znaleźć i opisać wszystkie miejsca, gdzie robiono odwierty. Namierzyli 16 dziur. 

 

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 320

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »