REKLAMA

Sport

Jak ryby w wodzie

Opublikowano 13 kwietnia 2018, autor: hakma

Na żarskim Wodniku odbyły się zawody pływackie szkół ponadgimnazjalnych, rozgrywane w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży (6.04.).

W Licealiadzie brało udział 6 szkół z Żar.

W stylu dowolnym, 1. miejsce wśród dziewcząt zajęła Izabela Kaszub z ZSOiT, 2. – Wiktoria Danielec z Katolickiego Liceum, a 3. – Magdalena Bubień ze Społecznego Liceum.

Najszybciej stylem klasycznym popłynęła Zuzanna Podkidacz ze Społecznego Liceum, na 2. miejscu uplasowała się Sabina Szarek z Katolickiego Liceum, a na 3. – Aleksandra Eliasz-Przygoda ze Społecznego Liceum i Izabela Kaszub z ZSOiT.

W stylu grzbietowym nie miała sobie równych W. Danielec z KLO, 2. była Katarzyna Becela z Ekonomika, a trzecia – M. Bubień z SLO.

Wśród chłopców najlepszy w stylu dowolnym był Piotr Kołodziej ze Społecznego Liceum, 2. – Bogdan Banasiak z Katolickiego Liceum, a 3. – Jakub Kozakiewicz z Ekonomika.

W stylu klasycznym na 1. miejscu znalazł się Adam Superson z Ekonomika, 2. – Grzegorz Pyrkowski z tej samej szkoły, a 3. – Jan Szarek z Katolickiego Liceum.

W stylu grzbietowym klasyfikacja wyglądała następująco: 1. P. Kołodziej z SLO, 2. – Piotr Saramaka z Ekonomika, 3. – Jakub Ratajczyk z CKZiU.

Najlepsze trzy sztafety żeńskie to: Społeczne Liceum, Katolickie Liceum i Ekonomik. Wśród chłopców: Ekonomik, SLO i KLO.

W klasyfikacji drużynowej wygrały dziewczęta ze Społecznego Liceum, drugie były pływaczki z Katolickiego Liceum, a trzecie zawodniczki z Ekonomika. Wśród chłopców najlepsi byli pływacy z Ekonomika, drugie miejsce zajęli zawodnicy ze SLO, a trzecie z KLO.

Napisz komentarz »