Przełaje na Syrenie

Opublikowano 13 kwietnia 2018, autor: hakma

Na żarskiej Syrenie odbyła się Powiatowa i Żarska Olimpiada Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych (5.04.).

W imprezie brało udział ponad 600 dzieci i młodzieży z Żar i powiatu żarskiego.

W Żarskiej Olimpiadzie dzieci wśród dziewcząt najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 5, na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 8, a trzecie miejsce zajęła Społeczna Szkoła Podstawowa. Wśród chłopców najlepsi okazali się biegacze ze Szkoły Podstawowej nr 8, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2, a trzecie miejsce Społeczna Szkoła Podstawowa.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wśród dziewcząt zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 5, druga była Szkoła Podstawowa nr 8, a trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1. Najlepsi wśród chłopców byli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 5, na drugim stopniu podium stanęli biegacze ze Szkoły Podstawowej z Jasienia, a trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Lipinek Łużyckich.

W końcowej klasyfikacja Licealiady wśród dziewcząt najlepsze były zawodniczki z Ekonomika, drugie – z CKZiU , a trzecie – ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego. Wśród chłopców zwyciężyło CKZiU. Na drugim miejscu przybiegli biegacze z Ekonomika, a na trzecim – z Budowlanki.