REKLAMA

Sport

Iracki najlepszy

Opublikowano 13 kwietnia 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

Drugi Turniej Pięściarski o Srebrne Rękawice Dolnych Łużyc odbył się w sobotę, 7 kwietnia, w hali Szkoły Podstawowej nr 5 w Żarach.

Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony klubów. Z trzech województw, dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego, do Żar przyjechało 90 pięściarzy z 15 klubów.

Żarski Klub Sportów Walki, czyli organizator tego turnieju, wystawił 7 zawodników. Oskar Wołoch pokonał zawodnika z klubu Orkan Gorzów, Krzysztof Kisiel zremisował z zawodnikiem z klubu Kaczor Boks Wałbrzych, walka Marcina Śliwińskiego z zawodnikiem z Wrocławia zakończyła się remisem.

Michał Iracki pokonał zawodnika Boks Lwówek Śląski i otrzymał tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju. Maciej Zembik uległ na punkty Piotrowi Sobolskiemu z Imperium Wałbrzych.

? Postanowiłem poprawić swój boks – poinformował Maciej Zembik, znany raczej z ringu muay thai. – Trening z Łukaszem Michalczewskim bardzo mi pomaga. Oczywiście nadal będę walczyć w boksie tajskim, to przecież moja miłość, ale takie otwarcie się na inną dyscyplinę sprawia, że doskonalę swój warsztat – stwierdził utytułowany zawodnik.

– Wszyscy pokazali się z dobrej strony, demonstrując duże serce do walki, tocząc bardzo zacięte pojedynki – powiedział Dawid Polok, prezes ŻKSW.

Walki odbywały się pod egidą Dolnośląskiego Okręgowego Związku Bokserskiego.

Napisz komentarz »