REKLAMA

Kultura, Oświata

Dla dzieci i seniorów

Opublikowano 13 kwietnia 2018, autor: Justyna Bareła

Dom opieki dla seniorów i przedszkole mają powstać w Szczepanowie w budynku po byłej szkole.

Budynek gmina sprzedała w ubiegłym roku za 250 tys. zł. Spółka z Żagania złożyła w starostwie wniosek o pozwolenie na przekształcenie go w dom opieki dla seniorów, ale z miejscem na oddział przedszkolny dla dzieci. Rozbudowa ma potrwać kilka lat.

Na wniosek firmy, burmistrz zdecydował, że gmina postawi dla nich nowy hydrant przeciwpożarowy. Kosztował 4 tys. zł. Prace wykonał Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

– Budynek sprzedaliśmy, dlaczego w takim razie sponsorujemy taką inwestycję dla prywatnych firm? – pytał radny Edward Lesiak na sesji Rady Miasta w poniedziałek, 9.04.

– Hydrant dla budynku jest na działce gminnej przy stacji uzdatniania wody. Będzie własnością gminy. Skoro sprzedaliśmy budynek za 250 tys. zł, to możemy chyba zainwestować 4 tys. zł w działalność, która w przyszłości posłuży nam wszystkim – odpowiadał burmistrz Paweł Lichtański.

W miejscu dawnej szkoły ma powstać dom seniora z miejscem dla 25 osób. W tym samym budynku ma się także znaleźć miejsce dla przedszkolaków. 

– Każda mała inwestycja cieszy. My dziś pomagamy przedsiębiorcy, a on nam w przyszłości odda te pieniądze chociażby w cenie podatku od nieruchomości – dodaje burmistrz.

Napisz komentarz »