Piast zwycięski

Opublikowano 13 kwietnia 2018, autor: Justyna Bareła

Piast Iłowa rozgromił drużynę Odry Nietków 4:0 w 20. kolejce rozgrywek ligi okręgowej (sobota, 7.04.), ale musi liczyć się z pauzą w grze swojego zawodnika Marcina Łojko.

Mecz od początku dobrze układał się dla drużyny z Iłowej. Pierwszą bramkę tuż przed przerwą strzelił Piotr Słomiński. W drugiej połowie trafienie dołożył jeszcze Dmytro Szewczenko (58. min) i dwa Roman Hutyria (75. i 83. min). Wrażenie na kibicach zrobiło szczególnie trzecie trafienie, gdy piłka wpadła do bramki prosto z rzutu rożnego.

Na kilka minut przed końcem meczu Piast miał dużą przewagę, ale zawodnikom puściły nerwy. Marcin Łojko z Piasta przepychał się Krzysztofem Kandulskim z Odry. Zbiegli się piłkarze obu drużyn, ale sędziom udało się opanować emocje. Łojko i Kondulski zobaczyli czerwone kartki i musieli zejść z boiska.

– Szkoda, że Marcin dał się sprowokować. Mecz układał się po naszej myśli, było kilka minut do końca. Teraz musimy czekać na orzeczenie komisji dyscyplinarnej, ile będzie za karę pauzować. Mamy nadzieję, że niedługo, bo jest bardzo potrzebny naszej drużynie – mówi Grzegorz Borkowski, trener Piasta.

Po wycofaniu się z rozgrywek Korony Wschowa, Piast ma najbliższy weekend wolny, na mecz pojedzie dopiero 21.04. do Ochli.