REKLAMA

Sport

Brawo, Czarne!

Opublikowano 13 kwietnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Juniorki młodsze UKS Czarni Żagań, jako mistrzynie województwa lubuskiego, reprezentowały nasz region w 1/16 Mistrzostw Polski.

Rywalkami Czarnych były najlepsze drużyny województw: wielkopolskiego (MKS RP Gniezno), kujawsko-pomorskiego (Vambresa Worwo Wąbrzeźno) oraz łódzkiego (CHKS Łódź). Do 1/8 Mistrzostw Polski awansowały dwie najlepsze drużyny. Czarne swoje mecze grały w piątek, sobotę i niedzielę (6-8 kwietnia). Nie były faworytkami, choć grały we własnej hali.

– Mimo to, w pierwszym meczu, z CHKS Łódź, pokazały ogromną wolę walki i ambicję. Pokonały łodzianki aż 22:13! Świetny mecz rozegrała Małgorzata Idźkiewicz, która rzuciła aż 9 goli. Osiem kolejnych dołożyła Katarzyna Czapracka – opowiada Mariola Sieńko, opiekunka Czarnych.

Aby awansować, Czarne musiały wygrać jeszcze jedno z dwóch spotkań. Nie udało się ani w sobotę (porażka 18:31 z Vambresia Worwo Wąbrzeźno), ani w niedzielę  (przegrana 20:36 z MKS RP Gniezno). Do dalszych gier awansowały właśnie ich rywalki. Żaganianki uplasowały się na trzecim miejscu.

– To największy sukces żagańskiego klubu na tym etapie rozgrywek szczebla centralnego.  Nasze zawodniczki jeszcze nigdy nie wygrały meczu w 1/16 Mistrzostw Polski – podkreśla M. Sieńko.

Warto dodać, że M. Idźkiewicz z Czarnych ex aequo z Martyną Dolacińską z Gniezna zdobyły najwięcej bramek w turnieju – po 27.

Napisz komentarz »