REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Przenoszą szkoły

Opublikowano 06 kwietnia 2018, autor: Norbert Królik

Żarscy radni przyklepali przenosiny SP nr 5 z ul. Częstochowskiej na ul. Okrzei i SP nr 3 z ul. Parkowej na ul. Broni Pancernej.

Na czwartkowej (29.03) sesji Rady Miasta radni podjęli decyzję o przeniesieniu SP nr 5 z budynków przy ul. Częstochowskiej do budynku dawnego Gimnazjum nr 3 przy ul. Okrzei. Przenosiny mają się odbyć w dwóch etapach. Już we wrześniu tego roku na ul. Okrzei trafią klasy 4-6, a za rok przeniesione będą również dzieci z klas 1-3.

Przedszkolaki zamiast uczniów

W jednym z opuszczanych przez szkołę budynków zagoszczą przedszkolaki. Powstanie tam filia Przedszkola nr 10, które znajduje się przy ul. Okrzei. Do środy, 11 kwietnia, trwa nabór dzieci do przedszkola. Nowe grupy, które powstaną, będą miały zajęcia w budynku przy ul. Częstochowskiej. Dzieci, które do tej pory uczęszczały do przedszkola przy ul. Okrzei, pozostaną w tym samym miejscu.

– Bardzo mi zależało, żeby dzieci, które już uczęszczają do naszego przedszkola, zostały w budynku przy ul. Okrzei. To wyraz wdzięczności dla rodziców, którzy aktywnie włączali się w projekty realizowane z budżetu obywatelskiego na rzecz naszego przedszkola – mówi Danuta Raniszewska, dyrektor przedszkola.

W filii przedszkola przy ul. Częstochowskiej ma powstać, w zależności od naboru, 5 lub 6 grup przedszkolaków.

– Zamysł jest taki, żeby wszystkie dzieci miały miejsca w żarskich przedszkolach – dodaje D. Raniszewska.

Cała szkoła

Przenosiny czekają również uczniów i nauczycieli z SP nr 3 w Żarach. Od września cała szkoła przenosi się z ul. Parkowej na ul. Broni Pancernej, do budynku dawnego Gimnazjum nr 2. Z kolei do budynku po Trócje ma się przenieść Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W 2015 roku budynek i boisko SP nr 3 przy ul. Parkowej przeszły gruntowny remont. Urzędnicy wydali na ten cel około miliona złotych. Teraz wydadzą kolejne pieniądze, żeby budynek dostosować do potrzeb MOPS.

Napisz komentarz »