REKLAMA

Sport

Wszyscy na Arenę!

Opublikowano 06 kwietnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Kto zagra w drugiej fazie play-off , której stawką jest awans do I ligi? Sobieski Żagań czy Astra Nowa Sól? Rozstrzygnie się już w najbliższy weekend w żagańskiej Arenie (7-8 kwietnia).

W pierwszym meczu pierwszej fazy play-off Astra Nowa Sól rozprawiła się z WKS-em Sobieski Żagań 3:1 i prowadzi 1:0 (gra się do dwóch wygranych). I nie byłaby to niespodzianka, wszak spotkały się czwarta i piąta drużyna sezonu zasadniczego, gdyby nie fakt, że w dwóch poprzednich meczach obu zespołów górą byli żaganianie. 

Do awansu do drugiego etapu play-off nowosolanom wystarczy już tylko jedno zwycięstwo z Sobieskim. Tyle że teraz rywalizacja przenosi się do Żagania. Pierwszy mecz – w sobotę, 7 kwietnia, w hali Arena (godz. 17.00). Jeśli będzie remis 1:1, o wszystkim zadecyduje trzeci mecz – w niedzielę, 8 kwietnia (Arena, godz. 16.00). Zapowiadają się ogromne emocje, tym bardziej, że Astrze kibicować będzie spora grupa nowosolskich kibiców wraz z wiceprezydentem miasta, Jackiem Milewskim.

Artur Chaberski, szkoleniowiec Sobieskiego Żagań:

– Chłopców nie trzeba specjalnie motywować.  Bardzo chcą wykorzystać atut własnej hali – mówi. – Będziemy walczyć o każdą piłkę. Będę miał więcej ludzi do rotacji, bo po kontuzji zagra już Przemysław Kępski. Faza play-off rządzi się swoimi prawami. W innej rywalizacji lider fazy zasadniczej, Orzeł Międzyrzecz, niespodziewanie przegrał w Bolesławcu. Tutaj każdy może wygrać z każdym.

Sławomir Janusz, kapitan Astry Nowa Sól: 

– My już swój cel osiągnęliśmy – awans do pierwszej rundy play-off. Oczywiście chcemy przejść do kolejnej – mówi. – Z Sobieskim zagramy bez presji, bo nie mamy nic do stracenia. W żagańskiej Arenie będzie o wiele trudniej, ale my będziemy mieli wsparcie naszych wspaniałych kibiców i wiceprezydenta Jacka Milewskiego, który w tym sezonie opuścił chyba tylko jeden nasz mecz wyjazdowy.

Napisz komentarz »