REKLAMA

Kultura, Oświata

Pośmiejmy się w Sieniawie

Opublikowano 06 kwietnia 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Robert Motyka z kabaretu „Paranienormalni” odwiedził nas tuż przed świętami, by zaprosić naszych czytelników na kolejną edycję „Ścierniska”, kabaretowej charytatywnej imprezy w swojej rodzinnej Sieniawie Żarskiej.

Kabaretowe „Ściernisko”, organizowane przez Roberta Motykę z kabaretu „Paranienormalni”, odbędzie się w tym roku 26 maja. Kabareciarz już po raz trzeci organizuje taką imprezę w swojej rodzinnej wsi. Przy okazji świątecznej wizyty w domu, odwiedził też redakcję gazety „Regionalnej” i Telewizji Regionalnej, by zaprosić mieszkańców regionu na to wydarzenie.

– Zazwyczaj występujemy na wielkich scenach w dużych miastach – mówi R. Motyka. – „Ściernisko” ma pokazać, że żartować można wszędzie, a przy okazji promować region.

Kogo zobaczymy?

– W Sieniawie wystąpią artyści z Zielonej Góry, czyli kabaret „Nowaki” – zapowiada R.Motyka. – Będziemy my, czyli kabaret „Paranienormalni”, wystąpi także część zespołu kabaretu „Moralnego Niepokoju” oraz wrocławski kabaret „Chyba”.

Impreza, podobnie jak w zeszłym roku, odbędzie się na placu przy remizie strażackiej w Sieniawie Żarskiej. Bilety można kupić w Żarskim Domu Kultury, w internecie, a także u sołtysa Sieniawy Żarskiej, Krzysztofa Stefanowicza (rezerwacja pod numerem telefonu 602 305 239). Bilety kosztują 50 zł.

Część dochodu z imprezy zostanie przekazany dla jednej z fundacji opiekującej się dziećmi i młodzieżą w naszym regionie.

Napisz komentarz »