REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Marzą o karierze

Opublikowano 06 kwietnia 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Światła reflektorów, wybieg, a na sobie najnowsze kreacje od najlepszych polskich i zagranicznych projektantów. Właśnie o takiej przyszłości marzą młodzi ludzie, którzy przyszli w Żarach na cating do warszawskiej agencji modelek i modeli.

W sobotę (31.03.) w Pubie Havana w Żarach odbył się casting dla przyszłych modelek i modeli warszawskiej agencji United For Models. Zgłosiło się 25 osób.

Dla agencji pracuje już kilkoro żaran. Są to: Agata Szewioła (Miss Polski 2010), Robert Olszański, odkryty na poprzednim castingu w Żarach, który był na już  m.in. na kontrakcie w Mediolanie, a w Polsce chodził w pokazach takich projektantów i marek jak Paprocki & Brzozowski, Vistula, Tomasz Ossoliński, Robert Kupisz czy Rodrigo De la Garza, a także Aleksander Fularski, który na swoim koncie ma kampanię m.in. dla marki Bytom i współpracę z firmami CROPP, HOUSE, RESERVED czy TOP SECRET.

To coś

Agencja poszukiwała kobiet i mężczyzn w wieku od 14 lat i choć teoretycznie górna granica wieku dla modelek i modeli to 24 lata, często ten warunek nie jest brany pod uwagę.

– Tak naprawdę w przypadku mężczyzn dopiero po trzydziestce zaczynają mieć w sobie to coś, co tak bardzo lubi obiektyw aparatu – zdradza model Robert Olszański, który był obecny na castingu.

Przyszłe modelki powinny mieć przynajmniej 170 cm, a modele co najmniej 180 cm. Jednak to nie wzrost jest najważniejszy. Modele i modelki muszą być charakterystyczni i zapamiętywalni. I co ważne, w świecie mody przestaje obowiązywać wychudzona sylwetka, teraz liczy się wysportowane ciało.

Trzeba zapadać w pamięć

Żarski casting był trzecim organizowanym w tym roku przez pochodzącego z Żar Tomasza Laska, który poszukuje nowych twarzy dla warszawskiej agencji.

– Frekwencja dopisała, a w pamięci zapadły mi dwie dziewczyny – zdradził nam po castingu T. Lasek. – Były wysokie i fajnie się prezentowały. Oczywiście musiałyby nauczyć się chodzić na wybiegu, ale nikt nie przychodzi na casting gotowy do pracy. Z castingu wybraliśmy pięć dziewczyn, z którymi będą prowadzone dalsze rozmowy. Są to dwie mieszkanki Żar, jedna z Lisiej Góry obok Jasienia, jedna z Gozdnicy i jedna ze wisi Laski obok Czerwińska. Spośród nich wybierzemy te, z którymi podejmiemy współpracę – zdradza T. Lasek.

Napisz komentarz »