REKLAMA

Kultura, Oświata

Smaczny konkurs

Opublikowano 06 kwietnia 2018, autor: jb

Piotr Badowski i Krzysztof Rutkowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Iłowej wygrali X edycję Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego

Konkurs odbył się w szprotawskim Zespole Szkół Zawodowych. Wzięło w nim udział dwunastu uczniów z sześciu szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie najpierw musieli rozwiązać test, a potem gotowali. Tematem przewodnim były potrawy z mięsa mielonego.

Najlepsi w konkursie okazali się Piotr Badowski i Krzysztof Rutkowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Iłowej. Przygotowali pasztet z dzika z orzechami laskowymi i żurawiną na puree z batatów, z sosem jeżynowym i dipem z kurkami. Drugie miejsce wywalczyła reprezentacja ZSZ w Szprotawie – Natalia Bachmatiuk i Martyna Wujda za roladkę z piersi kurczaka, otuloną szynką prosciutto, puree z groszku, karmelizowane buraczki z dresingiem. Na trzecim miejscu podium uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie za słońca z ciasta francuskiego i mięsa mielonego z sosem czosnkowo-limonkowym i surówką z ogórka i pomarańczy.

Napisz komentarz »