REKLAMA

Sport

Wojowniczka z Żagania

Opublikowano 06 kwietnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Dominika Chabiniak (17 l.), reprezentantka kadry Polski, stoczyła międzypaństwową walkę w kickboxingu z Angielką w brytyjskim Walsall.

Rywalką Dominiki była o osiem lat starsza Amy Barett. Pojedynek w kickoboxingu, w formule full contact (kopnięcia po ciele, powyżej pasa), składał się z trzech dwuminutowych rund. I choć dwie z nich żaganianka pewnie wygrała, w całym meczu, zdaniem sędziów, lepiej wypadła jej rywalka.

– To był mój drugi mecz w kadrze Polski. Ogromny zaszczyt i marzenie każdego fajtera – mówi D. Chabiniak. – Nie dość, że walczyłam z rywalką o osiem lat starszą, to jeszcze po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją. Duma mnie rozpierała, gdy przed meczem organizatorzy zagrali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Co prawda wydawało mi się, że lepiej wypadłam w całym meczu, ale niestety, w drugiej rundzie sędziowie przyznali rywalce więcej punktów niż mi łącznie w pozostałych. Zarówno trener, jak i kibice, którzy po walce robili sobie ze mną zdjęcia, podkreślali, że zostałam skrzywdzona tym werdyktem. Mój trener, Arkadiusz Kaczmarek, uprzedzał mnie jednak, że jeśli nie znokautuję rywalki, trudno będzie wygrać na punkty z Angielką w jej kraju.

Żaganianka dziękuje za wsparcie swojej mamie, trenerowi, prezesowi federacji, koledze z kadry, Tomaszowi oraz dwóm przyjaciółkom: Weronce i Kamili. Dominika, obecnie zawodniczka klubu Puncher Wrocław, już szykuje się do majowego Pucharu Polski w Świebodzicach.

Napisz komentarz »