REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Pocięte palce w mięsnym

Opublikowano 30 marca 2018, autor: bj

Wypadek ekspedientki ze sklepu mięsnego na osiedlu muzyków w Żarach. Miały być soczyste kotlety na świąteczny stół, wyszły krwiste.

Do wypadku doszło w środowe (28.03.) przedpołudnie w sklepie mięsnym przy ul. Wieniawskiego. Ekspedientka, która na życzenie klientki chciała rozbić mięso w kotleciarce, trafiła do szpitala z pociętą, mocno krwawiącą ręką. Gdy na miejsce dotarli ratownicy, stwierdzili, że palce porozcinane są aż do dłoni. Kotleciarka to urządzenie, dzięki któremu można od razu przygotować mięso na kotlety. Działa podobnie do wyżymaczki, złożona jest z dwóch wałków, ma ostre wypustki.

– Informację o wypadku otrzymaliśmy w środę, ok. godz. 9.30. Wynikało z niej, że poraniona została ręka pracownicy sklepu – mówi bryg. Grzegorz Lisik, rzecznik żarskich strażaków.

Do sklepu przyjechało pogotowie i policja. Kobieta natychmiast trafiła na SOR 105. Szpitala Wojskowego.

– Pacjentka, 58-letnia mieszkanka Żar, przyjęta została z urazem palców dłoni. Po przeprowadzonej diagnostyce medycznej została specjalistycznie zaopatrzona- informuje Justyna Wróbel-Gądek, rzeczniczka szpitala.

 

Jak to możliwe?

O wypadku wie już Państwowa Inspekcja Pracy. 

– Zawiadomienie do nas złożyła policja. Na miejscu był już nasz inspektor pracy. Dokładne przyczyny będzie musiał określić pracodawca, który jest zobowiązany do przeprowadzenia postępowania w tej sprawie. My ze swojej strony chcemy sprawdzić, jak doszło do tego, że palce dłoni dostały się przez otwór, przez który normalnie jest wsuwane mięso. Dlatego poza tym, że musimy sprawdzić czy urządzenie było sprawne i bezpieczne dla pracownika, dodatkowo zweryfikujemy szkolenia z obsługi – tłumaczy Andrzej Machnowski, zastępca okręgowego inspektora pracy w Zielonej Górze.

Dochodzenie w tej sprawie wszczęła policja.

– Szczegółowe okoliczności będziemy wyjaśniać we współpracy z inspekcją pracy – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej komendy policji.

Napisz komentarz »