REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Lubsko idzie pod zastaw

Opublikowano 30 marca 2018, autor: TR

Hala sportowa, zalew Nowiniec i strefa gospodarcza – te trzy nieruchomości, o łącznej wartości 13 mln zł, musi zastawić burmistrz Lubska jako zabezpieczenie kredytu bankowego.

Wydłużenie o 3 lata spłaty rat kredytów, o łącznej wartości 25 mln zł, zaciągniętych przez Lubsko w BOŚ Banku, to ostatnia deska ratunku. Po tym, jak fiaskiem zakończyły się wcześniejsze pomysły na ratowanie gminy przed bankructwem (na leasing zwrotny i subrogację), wydłużenie, czyli zmniejszenie w poszczególnych miesiącach wysokości rat kredytów to ostatnia nadzieja urzędników.

Od grudnia ubiegłego roku na finał rokowań gminy z bankiem czeka Regionalna Izba Obrachunkowa, która w przypadku niepowodzenia negocjacji może wymusić na radnych i burmistrzu wprowadzenie tzw. planu naprawczego, czyli rezygnację z wszystkich nieobligatoryjnych wydatków, np. dotacji dla stowarzyszeń, budżetu obywatelskiego czy sołeckiego, inwestycji w drogi czy szkoły czy wydatków na Dni Lubska.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 242

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »