REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Zmiany w Łużyckiej

Opublikowano 06 kwietnia 2018, autor: bj

Nowego rektora i dziekana ma Łużycka Szkoła Wyższa w Żarach.

Nowym rektorem został dr inż. Marek Laskowski. Zastąpił Grzegorza Popow, który zrezygnował z funkcji z powodu przeprowadzki i konieczności dojazdów.

– Jestem absolwentem Akademii Wojskowej, a także Wyższej Oficerskiej Szkoły Samochodowej. Mam za sobą 30 lat pracy w 11. Batalionie Remontowym w Żaganiu. W ŁSW wykładam bezpieczeństwo narodowe i logistykę – mówi M. Laskowski. I na ten drugi kierunek nacisk chce położyć nowy rektor. – Jesteśmy na końcowym etapie negocjacji z Polskim Stowarzyszeniem Logistycznym. Chodzi o to, żeby absolwenci legitymujący się dyplomem naszej uczelni byli postrzegani jako przygotowani do zawodu fachowcy – wyjaśnia M. Laskowski.

Nowy rektor ma 56 lat, pochodzi z Piły, jest ojcem 29-letniej córki i 27-letniego syna. Mieszka w Zielonej Górze.

 

 Dziekan historyk

Funkcję dziekana z początkiem marca objął Roman Józefiak, historyk, doktor nauk humanistycznych, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze (obecnie Uniwersytet Zielonogórski). Poprzednim dziekanem był Tadeusz Kowalski.

– Z Żarami związany jestem od ponad 20 lat. Jestem nauczycielem, pracuję w Katolickim Liceum i Zespole Szkół Budowlanych. Pomimo nowych obowiązków, nic się nie zmieni, jeśli idzie o moją pracę w szkole – podkreśla R. Józefiak.

W ŁSW Józefiak wykłada politologię i etykę.

– Finalizujemy procedury związane z uruchomieniem nowych kierunków – administracja oraz finanse i bankowość. Chcielibyśmy, by były to studia I i II stopnia – zastrzega R. Józefiak.

R. Józefiak ma 55 lat, żonaty – żona Krystyna. – Uwielbiamy wspólne podróżowanie. Ja natomiast chętnie maluję – mówi R. Jozefiak.

Napisz komentarz »