REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Wybuchła butla z gazem

Opublikowano 30 marca 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Pożar strawił dom starszego małżeństwa z Jurzyna.

Wezwanie do palącego się domu strażacy dostali w czwartek, 22.03., po południu. Zanim dotarli do Jurzyna (gm. Jasień), budynek trawiły już tak wielkie płomienie, że nie było szans na ratunek, pomimo trwającej 7 godzin akcji gaśniczej. Sąsiedzi robili co mogli, by uratować jak najwięcej. Wynosili z płomieni meble i dokumenty.

Ze wstępnych ustaleń strażaków wynika, że przyczyną pożaru była nieszczelna butla gazowa. Kiedy mężczyzna chciał zagotować sobie wodę na herbatę, doszło do eksplozji. Z poparzoną twarzą i dłońmi trafił do szpitala. Po nocy spędzonej w szpitalu, został wypisany do domu. Tylko domu nie było Jego żona pierwszą noc po pożarze spędziła u sąsiadów.

– Ci państwo zostali teraz zakwaterowani w Drzeniowie – mówi Andrzej Kamyszek, burmistrz Jasienia. – Przyznaliśmy im pomoc finansową ze względu na stan zdrowia i ta pomoc nie będzie jednorazowa. Pan Jerzy stracił w przeszłości nogę. Ważne jest, żeby zamieszkali na parterze. Mamy w gminie odpowiednie mieszkanie, jednak przygotowanie go to kwestia nawet czterech miesięcy, dlatego poprosiłem o tymczasową pomoc gminę Tuplice, która ma w Drzeniowie mieszkania – mówi burmistrz

Napisz komentarz »