REKLAMA

Aktualności, Polityka

Trump z Żar i Clinton z Olbrachtowa

Opublikowano 30 marca 2018, autor: Norbert Królik

Tadeusz Płóciennik jest kandydatem PiS na burmistrza Żar. Uważa, że walka o zwycięstwo rozegra się między nim a Danutą Madej. Kandydat PiS przyrównuje się do Donalda Trumpa, który niespodziewanie pokonał Hilary Clinton w wyborach na prezydenta USA.

„Regionalna”: Trudno było podjąć decyzję?

Tadeusz Płóciennik: Długo nad tym myślałem, rozmawiałem z córką i synem, którzy często mi doradzają i ostatecznie, może na przekór niektórym, postanowiłem wystartować w wyborach na burmistrza Żar. Myślę, że coś dobrego mogę zrobić dla naszego miasta.

Cztery lata temu PiS w wyborach na burmistrza reprezentowała Joanna Werstler-Wojtaszek. Wyciągnął pan wnioski z jej porażki?

To była kampania, z którą wiązaliśmy duże nadzieje. Niestety, nie wszystko zostało zrobione tak, jak trzeba. Nie chciałbym rozliczać konkretnych osób, ale skuteczność metod preferowanych przez ówczesny sztab wyborczy potwierdzają wyniki. Generalnie działano tak, jak w latach konspiracji, w podziemiu. To, co wtedy dawało efekty, dziś niekoniecznie się sprawdza. Świat poszedł do przodu. Przyszły zmiany. Poza tym, nie można się kierować sentymentami przy budowaniu list wyborczych. To gasi zapał ludzi młodych, a promuje „biernych, ale wiernych”. Przez lata pracuję jako trener piłki ręcznej. Zbudowałem wiele zespołów, które odnosiły sukcesy. Problem leży w tym, żeby wiedzieć, na kogo w danym momencie postawić i jak mu przekazać, że od niego zależy sukces drużyny.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 796

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »