REKLAMA

Kronika policyjna

Z siekierą na sąsiada

Opublikowano 30 marca 2018, autor: Piotr Piotrowski

12 lat grozi dwóm bandytom, którzy napadli mieszkańca Gozdnicy.

Podstępem weszli do jego mieszkania. 21-latek i 29 – latek zaatakowali mężczyznę w nocy, 26 marca. Lokator bloku przy ul. Ceramików usłyszał pukanie do drzwi.

– Okazało się, że jeden z nich jest moim sąsiadem. Zawołał mnie po imieniu i powiedział, żebym otworzył drzwi, pod pretekstem lejącej się z rury wody – opowiada pan Waldemar. – Gdy je otworzyłem, obaj wpadli do mieszkania. Dostałem pięścią w twarz. Chwycili siekierę, która stała przy piecu, po czym zaczęli mnie nią okładać. Odwróciłem się plecami, w które uderzali tym narzędziem. Upadłem na podłogę, a oni zaczęli mi wlewać wódkę, abym – być może –  nie był zbyt wiarygodny dla policji. Udało mi się wyrwać z opresji i wybiec na podwórko.  Krew z pleców kapała na schody.

Pan Waldemar dodaje, że bandyci ukradli mu z mieszkania 120 zł, dwie latarki, dywan,  czapeczki niemieckiego klubu piłkarskiego Hertha Berlin i klubowy szalik Bayernu Monachium z autografem Roberta Lewandowskiego!

Sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań dodaje, że obaj napastnicy zostali zatrzymani, zaraz po zajściu. 

– Policjanci odzyskali częściowo skradzione mienie – mówi. – Prokurator po przesłuchaniu podejrzanych zastosował wobec obu mężczyzn dozór policyjny z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz »