REKLAMA

Samorząd

Radny ma ambicje

Opublikowano 30 marca 2018, autor: Norbert Królik

Radni Forum Samorządowego w Żarach chcą być na najwyższych miejscach na listach wyborczych.

W żarskiej Radzie Miasta jest 6 radnych Forum Samorządowego. Zbigniew Żychowski,    radny FS zdradził  „Regionalnej” jak podzielili między sobą najwyższe miejsca na listach na listach przed jesiennymi wyborami.

– Ja w jednym okręgu wyborczym będę z Haliną Majeryk. Będziemy losować między sobą, kto będzie jedynką na liście, a kto dwójką. Podobnie będzie w okręgu, gdzie jest Aleksander Słowikowski i Czesław Gadomski. Też będą między sobą losować. To najsprawiedliwsze rozwiązanie, żeby się między sobą nie kłócić. Najlepiej mają Bogdan Hadryś i Marian Popławski, bo oni w swoich okręgach są jedynymi radnymi – mówi Z. Żychowski.

Bedą losować?

Podziałem miejsc na listach zaskoczony jest Krzysztof Tuga, szef FS i prezes Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

– Ja rozumiem, że radni mają swoje oczekiwania i ambicje, ale my jeszcze żadnych miejsc na listach nie przyznawaliśmy. Zrobimy to dopiero na walnym zgromadzeniu Forum, które ma się odbyć w maju – przekonuje K. Tuga i dodaje, że radni wcale nie muszą trafić na jedynki. – Kiedyś robiliśmy losowanie miejsc na listach i wszyscy byli zadowoleni. Być może tym razem zrobimy podobnie – dodaje prezes.

Jedynka najlepsza

W ostatnich wyborach żaden z nich nie miał konkurencji z FS w swoim okręgu wyborczym, bo okręgi były jednomandatowe i każde ugrupowanie wystawiało tylko jednego kandydata. W tym roku to się zmieni. Będą tylko 4 okręgi na całe Żary, a każdy komitet będzie wystawiał w nich listy z 7 lub 8 kandydatami w zależności od liczby mandatów do zdobycia. Żeby wejść do Rady Miasta, oprócz dobrego ogólnego wyniku ugrupowania, kandydaci będą musieli pokonać również swoich kolegów z komitetu. Ułatwić to może wyższe miejsce na liście wyborczej.

Napisz komentarz »