REKLAMA

Wasze sprawy

Nie chcą wieży

Opublikowano 30 marca 2018, autor: Justyna Bareła

Czy wieża sieci play stanie przy ul. Kopernika w Małomicach? Radni nie zgodzili się na to, by zaproponować inwestorowi inną lokalizację (piątek, 23.03.).

Wniosek do gminy o wydanie decyzji o budowie masztu na jednej z prywatnych działek przy ul. Kopernik sieć Play złożyła do gminy jeszcze w ubiegłym roku.

– Mieszkańcy protestowali, więc ja decyzję wydałam negatywną. W mieście są już dwie inne wieże – mówi burmistrz Małgorzata Sendecka.

Od decyzji burmistrz inwestor odwołał się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. SKO może kazać burmistrz rozpatrzyć sprawę jeszcze raz albo od razu wyrazić zgodę na budowę.

 -Żeby nie być posądzonym o utrudnianie sprawy, zaproponowaliśmy inne miejsce na działce gminnej, za Stacją Uzdatniania Wody. Tamta działka inwestorowi nie odpowiada, bo idzie przez nią linia średniego napięcia. Sam proponował lokalizację przed wejściem do SUW, czyli w sumie też w pobliżu zabudowań – dodaje burmistrz.

Przygotowano zatem propozycję nowej lokalizacji, przy stadionie miejskim.

– Jeżeli SKO nie uzna mojej decyzji, to inwestor będzie mógł stawiać maszt na działce przy ul. Kopernika. Już zapowiedział nam, że jak będziemy przedłużać procedury, to nas pozwie do sądu. Dlatego przygotowaliśmy kolejną lokalizację, żeby mieć z nim pole do negocjacji – tłumaczyła radnym burmistrz.

Na taką propozycję nie zgodzili się jednak radni.

– Dlaczego ma nami rządzić inwestor, przecież najważniejsi są ludzie. W okolicy stadionu też są mieszkańcy – mówiła radna Alicja Trąbska.

Radni większością 6 głosów (na 14 obecnych) nie wyrazili zgody na zmianę lokalizacji.

Napisz komentarz »