REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Błoto przed domem

Opublikowano 06 kwietnia 2018, autor: Justyna Bareła

– Bez gumowców nie mogę wyjść z domu – żali się Małgorzata Rychert, która mieszka przy gruntowej drodze w Bukowinie Bobrzańskiej (gm. Żagań).

Przed domem państwa Rychert błoto jest na odcinku około 50 metrów.

– Od głównej drogi mamy jakieś 150 metrów. Mieszkamy na końcu, w ostatnim domu. U nas pod domem jest tragedia – przyznaje pani Małgorzata. I dodaje: – W piątki przyjeżdża do nas śmieciarka. Jak wjedzie na taką gruntową drogę, to potem przez cały tydzień nie możemy się z domu wydostać. Kubłów ze śmieciami przecież do głównej drogi też nie doniesiemy. My mamy simsonka, ciężko nim wyjechać. A jak przyjechała do mnie siostra, nie mogła wyjechać, trzeba było pchać auto. Niby mamy XXI wiek, płacimy podatki, a droga jest rodem ze średniowiecza.

 

Wysypią tłuczeń

W imieniu pani Małgorzaty interweniujemy w Urzędzie Gminy.

– Na pewno nie będziemy w stanie położyć tam asfaltu, ale spróbujemy pomóc – mówi Tomasz Niesłuchowski, wójt gminy Żagań, również mieszkaniec Bukowiny Bobrzańskiej. – Mamy już kupiony tłuczeń na teren całej gminy i będziemy go rozrzucać w najbardziej newralgicznych miejscach. Jak po mrozach przyszły roztopy, to nam te drogi gruntowe puściły prawie w każdej wsi. Przy takim polu, szczególnie jak wjedzie duże auto, to na pewno nie jest łatwo. Przyjedziemy tam z tłuczniem i spróbujemy poprawić tę drogę – zapowiada.

Napisz komentarz »