REKLAMA

Sport

Chromik przywiózł złoto

Opublikowano 30 marca 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

UKS Chromik Żary, rocznik 2005, prowadzony przez Radosława Barcza, wygrał silnie obsadzony turniej w Wieliczce.

Młodzi koszykarze zagrali 6 meczów, wygrywając 5. Ten jeden przegrali w ostatniej sekundzie, jednym punktem. Poza tym najbardziej zacięty mecz zaranie zagrali z półfinale, kiedy przegrywając już 9 punktami, potrafili się zmobilizować i wygrać całe spotkanie, dające im przepustkę do finału. Spotkanie o złoto z gospodarzami turnieju Chromik wygrał bezapelacyjnie 79:45.

– Jestem bardzo zadowolony z przebiegu całego turnieju. Odnieśliśmy wielki sukces, a przy tym wiele się nauczyliśmy, a na tym najbardziej mi zależało przed przyjazdem. Zdobyliśmy złote medale, lecz doznaliśmy również 1- punktowej bolesnej porażki w ostatniej sekundzie. Kilka meczów było trudnych, gdzie traciliśmy przewagę i wynik spotkania był niepewny do samego końca. Doszły do tego również kontuzje, choroby i inne przeciwności. To wszystko spowodowało, że z meczu na mecz byliśmy coraz mocniejsi, co pokazaliśmy w finale, gdzie drużyna była nie do zatrzymania. Sam mecz finałowy chłopcy zagrali koncertowo, wykonywali niemal wszystko to, czego od nich oczekiwałem. Rośniemy w siłę dzięki temu, że jesteśmy prawdziwą drużyną na boisku, jak i poza nim, a ciężka praca na treningach pozwala nam na zdobywanie kolejnych pucharów – podsumował turniej Radosław Barcz, trener Chromika.

Skład drużyny: Kacper Reczyński, Kacper Mysiorek, Kacper Boczarski, Kacper Korzeniowski, Sebastian Jankowski, Łukasz Kowalczyk, Aleks Hejmanowski, Marcel Hościłowicz, Patryk Górski, Szymon Kępiński, Maciej Adamczewski, Jakub Mysiorek, Alan Burcon.

Wyniki meczów:
Chromik Żary ? Radwan Sport Kraków 87:37
MVP: Kacper Korzeniowski

MUKS Warszawa ? Chromik Żary 52:51

Chromik Żary ? Sprint Katatowice 77:22
MVP: Kacper Boczarski

1-8 Chromik Żary ? UKS 27 Katowice 60:57
MVP: Szymon Kępiński

Półfinał: MKKS Rybnik ? Chromik Żary 61:67
MVP: Łukasz Kowalczyk

FINAŁ: Chromik Żary ? Regis Wieliczka 79:45
MVP: Sebastian Jankowski

MVP turnieju: Kacper Mysiorek

„5” ALL Stars: Jakub Mysiorek

Najlepszy obrońca drużyny: Łukasz Kowalczyk

Wyróżnienie trenera: Marcel Hościłowicz

W meczu gwiazd udział wzięli Jakub Mysiorek i Kacper Reczyński, a trenerem w tym spotkaniu był Radosław Barcz.

Napisz komentarz »