REKLAMA

Gospodarka

Brak chętnych do kanalizy

Opublikowano 30 marca 2018, autor: Justyna Bareła

Żadna firma nie zgłosiła się do przetargu na budowę drugiego etapu kanalizacji i przydomowych oczyszczalni w gminie Wymiarki.

Termin upłynął w poniedziałek, 26.03. Chętnych nie było.

– Daje nam to pole do negocjacji z wolnej ręki. Gdyby zgłosiła się chociaż jedna firma i zaproponowała wyższą kwotę, niż mamy, musielibyśmy przetarg unieważnić, ogłaszać ponownie, a na to wszystko trzeba czasu. My z inwestycją musimy uporać się do jesieni – tłumaczył wójt Wojciech Olszewski. – Chcielibyśmy złożyć zapytanie do przynajmniej trzech firm – dodał.

– Umowę o dofinansowanie podpisaliśmy w październiku, przetarg ogłosiliśmy dopiero w lutym. Czy to nie była strata czasu takie przedłużenie? Może przez to, że wszystkie firmy już mają zajęte terminy, nikt się nie zgłosił – zastanawiał się radny Ireneusz Wołyniec na sesji Rady Gminy w poniedziałek, 26.03.

– Procedury się wydłużyły, bo nie mamy w Urzędzie Gminy specjalisty od ogłaszania takich przetargów. To, co przygotowaliśmy, wysyłałem nieodpłatnie do zaopiniowania w innych gminach, stąd opóźnienia. Wolałem mieć pewność, że wszystko będzie dobrze i że przez źle ogłoszony przetarg nie stracimy dotacji. To, że firmy się nie zgłaszają do przetargów, dzieje się teraz w wielu gminach – odpowiadał wójt.

W budżecie Wymiarki mają blisko 4 mln 300 tys. zł (3,5 mln zł to dofinansowanie) na budowę drugiego etapu kanalizacji przy ul. Kościuszki i budowę 35 przydomowych oczyszczalni.

Napisz komentarz »