Czarne pokazały charakter

Opublikowano 30 marca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Żagańskie szczypiornistki awansowały do 1/16 Pucharu Polski, zajmując drugie miejsce w w Lubuskiej Lidze Młodziczek.

Podopieczne Marioli Sieńko miały pracowity weekend (24-25 marca). W sobotę, dziewczęta z UKS Czarni Żagań pokonały GMTS Sparta Gubin 30:21 (17:7), a w niedzielę, w zaległym spotkaniu z 1. kolejki, uległy, po dramatycznym meczu, liderowi rozgrywek, UKS Jedynka Słubice 16:17 (10:5).

– Wystarczyło wygrać jeden mecz, aby zająć drugie miejsce w tabeli i cieszyć się z awansu do 1/16 Pucharu Polski – mówi M. Sieńko. I dodaje: – W niedzielę, przez choroby kilku zawodniczek, Czarne musiały grać „gołą siódemką”. Do przerwy pewnie prowadziły 10:5. Niestety, w drugiej połowie zabrakło sił i końcówka należała do rywalek. Muszę jednak je pochwalić, bo osłabione, pokazały charakter.

Czarne zagrały w składzie: Oliwia Paprocka, Agnieszka Rohde, Wiktoria Rusikiewicz, Oliwia Poznańska, Wiktoria Gabriel, Karolina Marchewka, Justyna Mariańczyk, Zofia Cieplicka , Dominika Łażewska, Oliwia Rybacka, Kornelia Kędzierska i Natalia Sokołowska.

W 1/16 Pucharu Polski, najprawdopodobniej w Koszalinie, Czarne zagrają 26-29 kwietnia.