REKLAMA

Kultura, Oświata, Wasze sprawy

Zapisy do szkół

Opublikowano 23 marca 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Tylko do 11 kwietnia rodzice mają czas, by zapisać swoje dzieci do żarskich szkół podstawowych.

Urzędnicy określili zasady naboru do szkół podstawowych. Rodzice mają czas na złożenie wniosków o przyjęcie do 11 kwietnia do godz. 15.00.

Jakie są zasady?

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły mają w niej zagwarantowane miejsce. Wystarczy, że rodzice złożą wniosek, który można pobrać ze strony Urzędu Miasta.

Dzieci mieszkające poza obwodem danej szkoły mogą się starać o przyjęcie, jeżeli ta ma jeszcze wolne miejsca. W tym przypadku rodzice również muszą złożyć wniosek. Termin jest taki sam.

Po złożeniu wniosków w szkołach odbędzie się postępowanie rekrutacyjne.

Dzieci, których rodzeństwo chodzi już do danej szkoły, otrzymają 10 punktów. Gdy co najmniej jeden z rodziców lub prawnych opiekunów dziecka pracuje w obwodzie szkoły, również można liczyć na dodatkowe 10 punktów. Za adres zameldowania na terenie miasta Żary, dziecko dostanie kolejne 20 punktów. Jeżeli w obwodzie szkoły mieszkają krewni, którzy pomagają w opiece nad dzieckiem, to kolejne 2 punkty.

Ogłoszą listy

Po złożeniu przez rodziców wniosków i wszystkich niezbędnych dokumentów, komisje weryfikacyjne rozpatrzą wnioski o przyjęcie do szkoły. 20 kwietnia do godz. 13.00 listy przyjętych uczniów pojawią się na tablicach informacyjnych. Rodzice do 26 kwietnia, do godz. 13.00, będą musieli potwierdzić wybór szkoły.

Do 9 sierpnia będzie można składać wnioski w postępowaniu uzupełniającym.

Napisz komentarz »