REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wybudują drogę do Auchana

Opublikowano 23 marca 2018, autor: bj

Kolejne pozwolenia na budowę otrzymała spółka Schiever, która zamierza postawić hipermarket Auchan, market budowlany Leroy Merlin i stację paliw przy ul. Żagańskiej w Żarach.

Zgody na budowę samych marketów już są, teraz dopinane są kwestie dojazdu do sklepów i mediów. Starostwo Powiatowe w Żarach wydało pozwolenie na przebudowę miejskiej drogi, czyli ul. Ptasiej. A Urząd Gminy Żary wydał warunki zabudowy dla sieci elektroenergetycznej kablowej średniego napięcia. To niezbędny dokument, by załatwić pozwolenie w powiecie.

Ubita gruntowa droga, czyli ul. Ptasia, biegnąca wzdłuż działki należącej do spółki Schiever, po modernizacji będzie asfaltowa. Z niej będą zjazdy do dróg wewnętrznych. Do centrum handlowego i stacji paliw prowadzić będą z Ptasiej trzy różne zjazdy. Wzdłuż nowej drogi zostaną wybudowane też chodniki i ścieżki rowerowe. Całość oświetlać będą uliczne latarnie. Zgodnie z zapewnieniami inwestora, robi to po, by centrum handlowe połączyć z główną drogą, czyli ul. Żagańską i rondem, które ma tam powstać. Nowa ulica będzie miała 7 metrów szerokości, a wjazdy do centrum handlowego aż 10 metrów. Projekt zakłada, że będą tędy mogły wjechać autobusy. Skrzyżowanie z drogą wewnętrzną będzie przystosowane do ruchu pieszych.

 

Centrum handlowe

Pozwolenie na budowę marketu Auchan i stacji paliw firma Schiever otrzymała w drugiej połowie grudnia ub. roku. Wcześniej takie samo pozwolenie Starostwo Powiatowe wydało dla marketu budowlanego Leroy Merlin, który stanie obok Auchan. Zgodnie z projektem, budynek Auchan będzie długi na 112 metrów i szeroki na 127 metrów, co da powierzchnię użytkową 11 tys. mkw. (dla porównania żarskie Tesco ma 6 tys. 700 mkw.). Na stacji paliw będzie budka z kasami i podwójne samoobsługowe stanowisko do tankowania. Stacja zajmie powierzchnię prawie 3 tys. 200 mkw. Leroy Merlin będzie miał 106 metrów długości i 102 metry szerokości, co daje 7 tys. 200 mkw. powierzchni z halą sprzedaży o wielkości 6 tys. mkw. Stanie on w odległości 63 metrów od Auchan.

Schieverowi pozostaje jeszcze do załatwienia sprawa ronda przy ul. Żagańskiej. To droga wojewódzka.

Napisz komentarz »