REKLAMA

Aktualności, Gospodarka, Zdrowie

Więcej dla szpitala

Opublikowano 23 marca 2018, autor: bj

Na modernizację i rozbudowę Szpitala na Wyspie w Żarach znów groszem sypnie Starostwo Powiatowe. Tym razem da ćwierć miliona złotych.

Nad zwiększeniem o ćwierć miliona złotych kapitału zakładowego Szpitala na Wyspie w Żarach głosować będzie Rada Powiatu podczas czwartkowej (29.03.) sesji. Wcześniej decyzję w tej sprawie podjął zarząd powiatu.

– Są to dodatkowe środki na zakup urządzeń i osprzętu do laparoskopów, które szpital ma. Ma to być manipulator do zabiegów w obrębie miednicy, nóż harmoniczny do operacji otwartych i laparoskopowych, morcelator do operacji laparoskopowych, histeroskop do badania jamy macicy. Pozwoli to na wykonywanie zabiegów, których dotychczas u nas nie było, w tym z zakresu ginekologii onkologicznej. Szpital wzbogaci się dzięki temu o urządzenie na potrzeby oddziału chirurgicznego pozwalające na nowoczesne przeprowadzania operacji przepuklin, a także tzw. vacum, czyli urządzenie do leczenia trudno gojących się ran oraz aparat USG – wylicza Janusz Dudojć, starosta żarski.

Na budowę też

Przypomnijmy, że w tym roku starostwo przekazało już szpitalowi 1 mln 500 tys. zł

– Ta kwota przeznaczona zostanie na czwarty etap rozbudowy nowego skrzydła szpitala. Przetarg na prace zostanie ogłoszony najdalej w maju. Będzie to ostatni etap, obejmujący wszystkie prace wykończeniowe. Zgodnie z kosztorysem jego koszt wynosi 3 mln 300 tys. zł – mówi Jolanta Dankiewicz, prezeska Szpitala na Wyspie.

Do końca czerwca potrwa trzeci etap (za ponad 3 mln zł, prace wykonuje firma Janbud).

– W jego ramach w tej chwili jest wykonywana elewacja oraz dach starej części szpitala. A w nowej części wszystkie instalacje – wodna, kanalizacyjna, elektryczna, przeciwpożarowa – kończy J. Dankiewicz.

Całość budowy pochłonie ok. 9 mln zł.

Napisz komentarz »