REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Karambol na torach

Opublikowano 23 marca 2018, autor: bj

Pięć aut zderzyło się w środę, 21.03., ok. godz. 8 na przejeździe kolejowym przy al. Wojska Polskiego w Żarach.

Wszystkie samochody jechały w kierunku centrum. Chwilę wcześniej czekały przed zamkniętym przejazdem. Ruszyły, gdy uniosły się rogatki, ale w pewnym momencie zahamowała honda. Jej kierowca tłumaczył, że musiał tak zrobić, bo w tłoku hamował samochód, który jechał przed nim. W tył hondy uderzyła mazda, w której poza prowadzącą auto kobietą jechała trójka dzieci. W mazdę wjechała terenówka, w nią z kolei renault megane, a w megankę – renault clio.

– Było naprawdę ślisko. I na przejeździe, i tuż za nim. Najważniejsze, że nikomu się nic nie stało – mówi Paweł Pastuszka, kierowca renault megane, który jechał wraz z córką.

Na miejscu pojawił się patrol policji i karetka. Gdy pojawili się mundurowi, na miejscu były tylko cztery auta, bo kobieta jadąca autem terenowym doszła do porozumienia z kierowcą z pierwszego auta.

– Przyczyną kolizji było niezachowanie bezpiecznej odległości. Kierowcy otrzymali mandaty. Z mazdy – 300 zł, a z renault – po 220 zł – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Napisz komentarz »