REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Ukradł mercedesa

Opublikowano 23 marca 2018, autor: Piotr Piotrowski

46-letni mieszkaniec Żagania miał pecha. Wpadł z kradzionym w Niemczech mercedesem, wartym ok. 250 tys. zł.

Mężczyzna wracał z Niemiec. Na kontrolę strażników z zielonogórskiej placówki wpadł w sobotę, 17 marca, na trasie S3. 

 – Podczas kontroli okazało się, że 46-letni kierowca nie posiada przy sobie dokumentów pojazdu oraz kluczyków od auta – informuje kpt. Rafał Potocki, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. – Luksusowy mercedes miał polskie numery rejestracyjne. Jak się okazało, po sprawdzeniu w bazie, zostały ściągnięte z innego pojazdu, marki peugeot.  Pogranicznicy ustalili, że pojazd jest własnością firmy z Hamburga i potwierdzili, że samochód został skradziony kilka godzin wcześniej na terytorium Niemiec.

R. Potocki dodaje, że polskie tablice miały zmylić funkcjonariuszy. – Być może kierowca pędził z Niemiec do jednej z dziupli na terenie Polski, gdzie mercedes miał zostać rozebrany na części. Ale to już ustalą policjanci w toku śledztwa – podkreśla.

Warty ok. 250 tys. zł, luksusowy mercedes AMG wrócił do właściciela.  Kierowca, mieszkaniec Żagania został zatrzymany.  – Mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiąca. Za kradzież auta odpowie przed sądem – informuje nadkom. Małgorzata Stanisławska,oficer prasowy KPP Żagań.

Napisz komentarz »