REKLAMA

Kultura, Oświata

Pokazali, że potrafią!

Opublikowano 23 marca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Młodzież z podszprotawskich Siecieborzyc wie, jak zagospodarować sobie czas po szkole. Własnymi siłami urządzili siłownię w świetlicy.

Jednym z inicjatorów był Bartłomiej Łysoń.

– Mamy we wsi sporą grupę młodych ludzi, którzy chcą ładnie wyglądać i zadbać o sylwetkę – mówi mieszkaniec Siecieborzyc. – Do tej pory ćwiczyliśmy w domach. Na drążkach, hantelkach czy ławeczkach. Postanowiliśmy się skrzyknąć i zrobić wspólne miejsce. Bo przecież lepiej wyżyć się na siłowni niż na wiejskich przystankach autobusowych. 

Siłownię młodzież urządziła w jednym z pomieszczeń świetlicy wiejskiej, w której wcześniej mieściła się biblioteka. Sami malowali ściany, kładli podłogę, zadbali o wystrój.  Przynieśli sprzęt, na którym do tej pory ćwiczyli w domach. Część dokupili w ramach funduszu sołeckiego.

– Trochę sprzętu dorzucił nam burmistrz, który ostatnio nas odwiedził – dodaje Łysoń.  – Siłownia jest czynna w godz. 16.00 – 20.00.

To nie koniec. W tym roku, za 6.600 zł, w ramach funduszu sołeckiego, młodzież doczeka się siłowni plenerowej w okolicy świetlicy.

– Pod chmurką ćwiczyć będziemy latem – cieszą się młodzi mieszkańcy Siecieborzyc.

Napisz komentarz »