REKLAMA

Gospodarka, Kultura, Oświata

Przedszkole jak zabytek

Opublikowano 23 marca 2018, autor: Justyna Bareła

Choć ruszyła już rozbiórka dawnego przedszkola przy ul. Żagańskiej w Iłowej i złożono wniosek o pozwolenie na budowę nowego, rozpoczęcie prac może opóźnić się o miesiąc.

Pozwolenie na budowę musi zaopiniować wojewódzki konserwator zabytków.

– Przy składaniu dokumentów w starostwie, okazało się, że od 2010 roku obowiązują przepisy, które określają plan ruralizacji miasta. Okazało się, że w Iłowej takie rury idą od placu Wolności właśnie m.in. w kierunku ul. Żagańskiej, więc wszystkie pozwolenia na budowę musi wcześniej zaopiniować konserwator zabytków. Gdybyśmy wiedzieli o tym wcześniej, wykonawca złożyłby taki wniosek u konserwatora już w trakcie prac nad projektem budynku, zaoszczędzilibyśmy czas. Mamy nadzieję jednak, że znacząco nie opóźni to naszych planów – mówi burmistrz Paweł Lichtański.

Nowe przedszkole w miejscu starego wybuduje firma Moris Polska z Warszawy, która zrobi to za 4 mln 840 tys. 654,70 zł. Przedszkolaki na zajęcia w nowym budynku miałyby pójść najpóźniej w grudniu. Póki co, zajęcia organizowane są w budynku po szkole podstawowej przy ul. Kolejowej.

Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola na kolejny rok od września w Iłowej można składać od 29 marca do 6 kwietnia. Pierwsze wyniki osób przyjętych będą opublikowane w piątek, 13 kwietnia. W przypadku wolnych miejsc, drugi nabór ruszy 14 maja, jego wyniki będą ogłoszone 25 maja.

Napisz komentarz »