REKLAMA

Aktualności, Praca

Zdobądź kasę i doświadczenie

Opublikowano 23 marca 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Uczniowie szkół średnich z powiatu żarskiego mają możliwość odbycia płatnych praktyk zawodowych. Stypendium za 150 godzin to 1.500 zł.

Spotkanie poświęcone praktykom odbyło się we wtorek (20.03.), w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach. Spotkania w pozostałych szkołach odbędą się do 28.03.

Staże i praktyki uczniów oraz nauczycieli są realizowane z projektu, którego liderem jest powiat żarski, pt. „Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie żarskim”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Instytucją zarządzającą jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

– Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej w Żarach prowadzi rekrutację uczniów szkół średnich uczących się zawodu w żarskich i lubskich szkołach – mówi Joanna Małecka, kierownik oddziału Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej, która prowadziła spotkanie w Ceramiku. -W projekcie zagwarantowano środki finansowe na płatne staże

i praktyki na wakacje lub w czasie wolnym od szkoły. Stypendium za 150 godzin to 1.500 zł dla ucznia – mówi J. Małecka

Uczniowie mogą sami wybrać swojego pracodawcę lub zostać przydzieleni do pracodawcy z branży, w której się uczą. W powiecie żarskim do programu zgłosiło się blisko 80 pracodawców. Są wśród nich zakłady fryzjerskie, lokale gastronomiczne, ale także duże zakłady przemysłowe. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Pracodawcy też skorzystają

Oprócz możliwości zdobycia młodego i ambitnego pracownika, którego mogą wyszkolić od podstaw, pracodawcy mają zagwarantowany także zwrot poniesionych kosztów, to jest odzieży roboczej, badań lekarskich oraz materiałów, które zużył stażysta podczas nauki, np. farb, materiałów biurowych, budowlanych czy produktów gastronomicznych.

Napisz komentarz »