REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Paczka co miesiąc

Opublikowano 23 marca 2018, autor: Justyna Bareła

Jeszcze w tym tygodniu do potrzebujących trafią paczki żywnościowe, które rozdawała Fundacja „Serdeczna Pomoc” z Jeleniej Góry w powiecie żagańskim.

Przypomnijmy, Fundacja paczki rozdawała we wrześniu i październiku ubiegłego roku w gminach Iłowa, Małomice, Wymiarki i gminie Żagań, potem straciła magazyn do ich przechowywania.

W marcu Fundacja podpisała nową umowę na transport oraz magazyn i paczki już są wydawane. Jeszcze dziś (piątek, 23.03.) dostawy żywności dojadą najpierw do mieszkańców gminy Wymiarki, w godz. 10:00-11:00 paczki wydawane będą w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej. – Decyzję o prawie do skorzystania z takiej paczki wydaliśmy dla ponad 240 osób – mówi Elżbieta Kulicz, kierownik OPS.

Dla mieszkańców gminy Żagań wyznaczono dwa miejsca do odbioru żywności.

– Pierwszy w godz. 12:00-13:00 w Miodnicy, drugi w godz. 13:00-14:00 w Tomaszowie. Mieszkańcy pozostałych miejscowości muszą dojechać w te dwa miejsca po odbiór. Mamy wydanych ponad 120 skierowań do odbioru paczek. Negocjujemy jeszcze dodatkowy punkt do wydawania w okolicach Rudawicy i Trzebowa, ale ruszy on najwcześniej od przyszłego miesiąca – mówi Agnieszka Wiśniewska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żaganiu.

Również w tym tygodniu paczki trafiły już do ponad 300 osób z gminy Małomice i ponad 400 osób z gminy Iłowa.

– Cieszymy się, że paczki wróciły dla mieszkańców akurat przed świętami. Warto pamiętać jednak, że do tego programu można się zgłosić w dowolnym momencie roku – mówi Elżbieta Kinal, kierownik OPS w Iłowej.

Żeby móc ubiegać się o przyznanie paczek z żywnością o długim terminie ważności, kryterium dochodowe na jedną osobę w rodzinie wynosi 1 tys. 28 zł lub 1 tys. 268 zł dla osób samotnych. Jedna osoba może starać się o jeden przydział w miesiącu.

Napisz komentarz »