REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Ścieki w górę?

Opublikowano 23 marca 2018, autor: bj

Wójt chce, aby mieszkańcy Mirostowic Dolnych i Grabika, którzy rachunki za ścieki dostają od Urzędu Gminy w Żarach, podpisali nowe umowy – z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji. Jeśli tak się nie stanie, opłaty podrożeją z 8 zł za metr sześcienny do 29 zł.

W tej sprawie Leszek Mrożek oraz urzędnicy z gminy spotkali się z mieszkańcami obu wsi. Wszystko przez zmianę przepisów. ZWiK wysłał do gminy pismo, w którym wyliczył cenę metra sześciennego na 29 zł brutto (zawarł w niej płace swoich pracowników, podatki, amortyzację sprzętu, koszty spłat kredytu, ubezpieczenia).

– Od czerwca wchodzą zmiany w przepisach. Ponieważ do tej pory urząd rozliczał mieszkańców, to zgodnie z nowymi przepisami, zostanie potraktowany jak przedsiębiorstwo, a przedsiębiorstwa muszą być obciążane hurtowymi cenami. Te są znacznie wyższe niż taryfa wyliczona do tej pory dla mieszkańców – mówił L. Mrożek.

– Wyliczyliśmy, że aby uniknąć podwyżek dla mieszkańców, urząd musiałby rocznie dopłacać do tego ponad 1 mln 600 tys. zł – dodawała Barbara Karpowicz, skarbniczka gminy.

– Na to nas nie stać – dodawał L. Mrozek.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 193

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »