REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Mistrzowie ortografii

Opublikowano 23 marca 2018, autor: Justyna Bareła

112 uczniów z powiatów żarskiego i żagańskiego rywalizowało w finale Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego „Złote Pióro 2018”, organizowanym w Szkole Podstawowej nr 1 w Żaganiu (sobota, 17.03.)

Na etapie szkolnym do konkursu przystąpiło 3.556 uczniów z 42 szkół w obu powiatach. W finale wybrano 18 najlepszych.

– Możecie być dumni ze swoich dzieci, bo poziomem wiedzy ortograficznej wybiegają  wiele ponad podstawę, która wymagana jest w szkole – mówiła Małgorzata Kalinowska, dyrektor SP nr 1.

Uczniowie musieli zmierzyć się z testem ortograficznym i dyktandem. W każdej kategorii wiekowej przyznano tytuł Złotego, Srebrnego i Brązowego Pióra.

Wśród klas pierwszych Złote Pióro wywalczyła Katarzyna Basiak, Brązowe – Sebastian Antoniuk (oboje z SP nr 7 w Żaganiu), Brązowe Pióro – Aleksandra Śniatecka (SP nr 1 w Żarach).

W klasie drugiej najlepiej napisali: 1. Mateusz Dróżdż (SP nr 7 w Żaganiu), 2. Nadia Mariasz (Katolicka Szkoła Podstawowa w Żarach), 3. Zofia Stanisławska (SP w Iłowej).

W klasach trzecich triumfowali: Jakub Kędziora (KSP w Żarach), 2. Wiktor Dobroń (SP nr 1 w Żaganiu). O miejsce trzecie potrzebna była dogrywka, którą wygrała Anna Kondratowicz (SP nr 1 w Żarach).

Spośród uczniów w klasach czwartych najlepsi byli: Marta Jabłońska (SP nr 1 w Żaganiu), Daria Góralczyk (SP nr 1 w Lubsku), 3. Hubert Lichtański (SP w Iłowej).

W klasach piątych najlepiej napisali: 1. Łukasz Święcicki, 2. Pola Rapiej (oboje SP nr 1 w Szprotawie), 3. Martyna Bednarz (SP nr 8 w Żarach).

Mistrzami ortografii klas szóstych są: 1.Patryk Hansdorfer (SP w Iłowej), 2. Julia Drabek (SP nr 7 z Żagania), 3. Hubert Dworak (KSP w Żarach).

Najbardziej zacięta rywalizacja była w klasach siódmych, bo do wyłonienia mistrzów potrzebne były cztery dogrywki. Najlepiej napisali:1.  Maja Urban (SP nr 1 w Lubsku), 2. Wiktoria Graczyk (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gozdnicy), 3. Anna Wardak (SP nr 2 w Żarach).

Napisz komentarz »